Niepozornie wyglądające kępki włosów pozostające na szczotce albo na poduszce w długofalowej perspektywie mogą prowadzić do widocznego przerzedzenia się fryzury. Aby nie dopuścić do widocznych zmian, należy podjąć kroki, dzięki którym powstrzymasz łysienie. Jeśli Ty też zadajesz sobie pytanie: co na wypadanie włosów?, z pewnością musisz się zapoznać z najpopularniejszymi metodami zwalczania wypadających pukli. Oto one.
Medycyna estetyczna
Popularnym sposobem na odżywienie skóry głowy i wzmocnienie cebulek jest zafundowanie sobie zabiegu mezoterapii igłowej. Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem kuracja polega na iniekcyjnej aplikacji w głąb skalpu odżywczego koktajlu, który sprawi, że włosy będą mocniejsze, bardziej lśniące, a po jakimś czasie również wyraźniej gęstsze.
Nowoczesne zagęszczanie włosów
Powstawanie widocznych, nieestetycznych prześwitów może skutecznie zaburzać normalne funkcjonowanie. Aby zminimalizować skutki problemów z wypadaniem włosów i przywrócić sobie pewność siebie i komfort, warto udać się do profesjonalnego salonu świadczącego usługi zagęszczania włosów lub znaleźć godnego zaufania trychologa w klinice włosów.
Zbilansowana dieta: co na wypadanie włosów?
Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na cały nasz organizm i włosy nie są tutaj wyjątkiem. Utrzymaniu odpowiedniej kondycji pukli sprzyjają przede wszystkim zdrowe tłuszcze (kwasy tłuszczowe omega-3), żelazo, witaminy A, E, D oraz witaminy z grupy B. W swoim codziennym jadłospisie warto uwzględnić oliwę z oliwek, ryby, orzechy, pestki słonecznika, jagnięcinę, jaja, owoce i warzywa, kaszę gryczaną i jaglaną. Zalecana jest suplementacja biotyny. Specjaliści zaznaczają, aby w czasie wzmożonego wypadania wyeliminować z menu kawę i mocną herbatę, alkohol, tytoń i produkty o wysokiej zawartości cukru i soli.
Higiena
Być może od dawna zastanawiasz się, co na wypadanie włosów będzie skutecznym środkiem. Odpowiedź na Twoje zmartwienie być może jest całkiem oczywista i leży w codziennej pielęgnacji. Zanim sięgniesz po suplementy i porady fachowców, zacznij od odpowiedniej higieny: bakterie mnożące się na przetłuszczonych włosach i skórze głowy, łój i martwy naskórek stwarzają idealne środowisko dla chorób dermatologicznych w obrębie skalpu. W aptekach znajdziesz cały arsenał specjalistycznych szamponów, odżywek i wcierek dedykowanych osłabionym, wypadającym włosom.
Czesz się z głową!
Ciasne upięcia (dready, koki, warkoczyki) mogą być przyczyną tak zwanego łysienia trakcyjnego wywołanego miejscowym uciskiem. Zwolennicy niebanalnych fryzur powinni pozwolić „odpocząć” swoim puklom, rezygnując z misternych plecionek.
Każda osoba, która zauważy u siebie wzmożone wypadanie włosów, powinna skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem. Nie bagatelizuj sygnałów wysyłanych przez Twoje ciało, ponieważ osłabienie cebulek może mieć swoje źródło w poważniejszych nieprawidłowościach mających swoje korzenie w dysfunkcji organizmu. Często zdarza się, że za wypadanie włosów odpowiedzialne są zmiany hormonalne. Ustalenie przyczyny wypadania włosów to spore wyzwanie, w którym nie obejdzie się bez pomocy specjalisty.
- Hurtownia Kartonów – Ampak - 17 maja 2024
- Inwestowanie w mieszkania na wynajem – kluczowe kroki i wskazówki - 25 września 2023
- Uprawnienia SEP – klucz do bezpiecznej i efektywnej pracy - 18 września 2023