PORTALE PARTNERÓW

Modne i tanie karnisze, jak je dobrać?

by:

Porady

Karnisz z reguły kojarzy się raczej z funkcjonalnością, okazuje się jednak, że z powodzeniem może również pełnić funkcje ozdobne, ważne jednak by odpowiednio dopasować go do reszty naszego mieszkania. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając karnisz do salonu, kuchni czy sypialni?

Dopasuj karnisz do wnętrza

Współczesny rynek oferuje nam dziesiątki rozwiązań, przez co wiele osób może mieć problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Okazuje się, że powinna ona być uzależniona od wystroju i kolorystyki mieszkania. Jeśli chcesz, by Twój dom nawiązywał do klasycznego stylu, powinieneś zdecydować się na karnisze drewniane, które świetnie komponują się z przepychem i wszechobecnym drewnem, charakterystycznym dla tego stylu. W nowocześnie urządzonych mieszkaniach królować będą metalowe, geometryczne karnisze, zwracające uwagę i zgrywające się z błyszczącymi akcesoriami w salonie czy sypialni.Oczywiście w ofertach producentów można znaleźć zdecydowanie więcej modeli, jak chociażby karnisze apartamentowe, czy też w zachowane tradycyjnej stylistyce. Do naszej dyspozycji są też ogromne ilości zakończeń – od prostych, geometrycznych, aż po zdobione, nawiązujące, chociażby do elementów natury.

Tanie karnisze – czy będą pasować?

Wiele osób wychodzi z założenia, że tańsze produkty są brzydsze czy wykonane z niższej jakości produktów, nie jest to jednak prawda. Tanie karnisze możecie znaleźć u wielu sprawdzonych dostawców, a ich różnorodność jest równie duża, co tych z kategorii premium. Sytuacja, w której tańszy karnisz będzie pasował lepiej, niż taki z górnej półki zdarza się zaskakująco często.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie da się ukryć, że karnisz pełni dzisiaj rolę funkcjonalnej ozdoby, która często bywa niedoceniana. Nie zapominajcie, że przestrzeń okienna bardzo często przyciąga wzrok, tak gości, jak i domowników. Warto więc poświęcić trochę czasu i dopasować karnisz do kolorystyki i stylu mieszkania. Nie zapominajcie, że nie wszystkie karnisze będą w stanie utrzymać ciężką firanę czy zasłonę – dobierzcie model na tyle wytrzymały, by poradził sobie z Waszą kotarą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *