szkolenie sep kursy-energetyczne Taki certyfikat jest niezbędny do wykonywania prac elektrycznych na terenie Polski. Szkolenie SEP jest ważne nie tylko dla pracowników branży energetycznej, ale również dla osób, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu elektroenergetyki.

Kominek elektryczny – jak działa i ile kosztuje atrapa tradycyjnego paleniska?

by:

Dom

Kominek elektryczny wygląda tak jak model tradycyjny. Wystarczy wprowadzić wtyczkę do kontaktu, aby uzyskać przytulny widok żarzącego się opału. Jeśli urządzenie ma dodatkowo wbudowany głośnik i generator dźwięku, będziemy mogli też cieszyć się odgłosami trzaskającego wesoło ognia. Nowoczesne modele kominków elektrycznych są niedrogie w zakupie i tanie w eksploatacji.

Jak zbudowany jest kominek elektryczny?

Kominki elektryczne są zbudowane podobnie do modeli tradycyjnych. Mamy w nich obudowę i wkład kominowy. Co istotne, całość do złudzenia przypomina kominek z żywym ogniem. Efekt palącego się drewna uzyskiwany jest przez efekt rozbicia wiązki światła lub pary wodnej, na który naświetlany jest wizualny efekt przypominający płomienie. Nowoczesne kominki elektryczne LED dają możliwość regulowania szybkości palenia się ognia, a także intensywności żarzenia się konarów drewna. Regulowana jest również wysokość płomieni.

Kominki elektryczne z funkcją grzania – czy to droga inwestycja?

Kominki elektryczne z reguły służą jako ozdoba pomieszczenia. Pobierają wtedy niewiele prądu (ok. 120-300 W), co oznacza, że działając przez godzinę, zużywają o.k. 30 gr energii elektrycznej. Kominki, które oprócz funkcji ozdobnej, mają także pełnić rolę dogrzewającą pomieszczenie, są już droższe w eksploatacji. Wówczas praca urządzenia jest już około dwa do trzech razy droższa. Jednocześnie, kominek elektryczny nigdy nie będzie mógł pełnić samodzielnego źródła energii cieplnej dla dużych pomieszczeń w trakcie naszej polskiej zimy.

Dlaczego warto zdecydować się na kominek elektryczny?

Kominki elektryczne są doskonałe dla mieszkańców domów, w których nie ma szybów kominowych oraz wszystkich tych nieruchomości, w których zainstalowanie tradycyjnego kominka jest niemożliwe. Są to przede wszystkim bloki wielorodzinne. W tradycyjnym M2 na polskim osiedlu budowa kominka jest wykluczona. Jeśli jednak chcemy mieć salon z przytulnym paleniskiem, wówczas warto zainwestować w kominek elektryczny. Można ustawić go wszędzie tam, gdzie nam to odpowiada. Dodatkowo, kominek elektryczny można w każdej chwili przestawić w inne miejsce. Urządzenia tego typu nie generują dymu, nie ma też problemu z popiołem.

Ile kosztuje kominek elektryczny?

Ceny kominków elektrycznych rozpoczynają się od 300 zł i są to bardzo ładne modele ozdobne. Porządny kominek elektryczny wizualnie nieodróżniający się od modelu tradycyjnego, który w dodatku dogrzewa pomieszczenie, kosztuje nawet 4000 zł. Bardzo dobre modele kominków elektrycznych znajdziecie w internetowym sklepie Elar.

Comments are closed.