W każdej hurtowni, magazynie czy składzie budowlanym obowiązkowym wyposażeniem są wózki widłowe. Rodzajów wózków widłowych jest wiele, a ich wybór powinien być uwarunkowany specyfiką pracy w danym miejscu. Trzeba pamiętać, by móc pracować wózkiem widłowym, trzeba mieć uprawnienia na nie. Zdobywa się je na kursie na wózki widłowe, który zakończony jest państwowym egzaminem.
Kurs na wózki widłowe
Jak można zauważyć, na rynku działa wiele firm szkoleniowych, które specjalizują się właśnie w kursach na wózki widłowe. Dobre ośrodki szkoleniowe posiadają zazwyczaj kilka rodzajów wózków widłowych, które udostępniają kursantom podczas kursu. Często dni i godziny kursu można ustalić według własnych potrzeb. Kurs na wózki widłowe odbywają się w ośrodkach szkoleniowych, halach treningowych, zdarza się również, że i w zakładach pracy.
Pamiętać należy, że ukończenie kursu na wózki widłowe wcale nie oznacza uzyskanie uprawnień na nie. Uzyskanie odpowiednich uprawnień zapewnia tylko i wyłącznie zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną dozoru technicznego. Uzyskane uprawnienia na wózki widłowe ważne są terminowo i należy je odnawiać.
Uprawnienia na wózki widłowe dzielimy na dwie kategorie:
• Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia. Ich termin ważności to 10 lat;
• Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą, która podnoszona jest wraz z ładunkiem. Ich termin ważności to 5 lat.
Popularne tagi: uprawnienia na wózki widłowe UDT , uprawnienia na wózki widłowe , szkolenia UDT
Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
Dojazd:
- Hurtownia Kartonów – Ampak - 17 maja 2024
- Inwestowanie w mieszkania na wynajem – kluczowe kroki i wskazówki - 25 września 2023
- Uprawnienia SEP – klucz do bezpiecznej i efektywnej pracy - 18 września 2023