sklep ze skrzynkami drewnianymi

sklep z herbatą

Lean manufacturing, czym jest?

by:

Bez kategorii

Nieważne czy prowadzisz swój niewielki biznes, czy jesteś kierownikiem działu, zależy Ci na optymalizacji kosztów i stosownych efektach przy dobrym nakładzie pracy. Bardzo pomocne w tym zakresie jest wprowadzanie procesu, który się nazywa Lean manufacturing.

Od samego początku wdrażania tej procedury przyświecała idea, aby z procesu produkcyjnego lub realizowania usług, wycinać te etapy, które są zbędne i generują dodatkowe koszty. Jednak przy stosowaniu tej strategii trzeba działać bardzo rozsądnie, gdyż nadmierne wycinanie procesów wspomagających, może mieć w ostateczności negatywny wpływ na zespół, który musi przecież realizować zadania na najwyższym poziomie. Może Ci się wydawać, że taka koncepcja pracy jest dobra dla wielkich fabryk produkcyjnych, by pomysł ten został opracowany na potrzeby koncernu Toyoty.  Jednak procedura ta jest bardzo skalowalna i może być dostosowana do potrzeb firm, gdzie nie używa się wielkich maszyn i zatrudnia setek pracowników.

Lean manufacturing może się wydawać bardzo restrykcyjną procedurą, choć jak zostanie dobrze wdrożona i przemyślana, to da bardzo dużo przede wszystkim personelowi. Jeśli procesy będą tak skonstruowane, że będą miały pozytywny wpływ na pracę, to przełoży się sto na wydajność i zadowolenie kadr.  Podstawą wdrażania procesów jest odpowiednie przedstawienie ich pracownikom. Jeśli procedury będą tworzone wraz z pracownikami i uwzględniały najważniejsze zadania na każdym szczeblu, to takie działania muszą zagwarantować sukces. Jak w każdym biznesie procedury są ważne i bardzo istotne jest, aby działania prowadzone były długofalowo i technicznie jak najbardziej precyzyjne.  Warto podejmować wyzwania i wprowadzać je w życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *