PORTALE PARTNERÓW

Sposoby na usuwanie wilgoci w domu

by:

DomPorady

Walkę z wilgocią w domu bezwzględnie powinniśmy zacząć od znalezienia przyczyny zjawiska, inaczej będzie to przysłowiowa walka z wiatrakami – stracimy czas, pieniądze, energię, a problem i tak będzie powracał. Przyczyn wilgoci może być wiele, począwszy od niewłaściwej izolacji budynku, poprzez złą wentylację, nieszczelny dach, a na awariach instalacji wodnej kończąc. Co więcej, codzienne czynności związane z obowiązkami domowymi, jak pranie, zmywanie, gotowanie, mogą problem powiększać i jeśli nie ma skutecznej drogi na odprowadzenie wilgoci na zewnątrz budynku, zaczynają się kłopoty: grzyb i pleśń.

Jak pozbyć się problemu?

Warto działać profilaktycznie, a więc zanim pojawią się pierwsze wykwity na ścianach. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim naszą uwagę powinny zwrócić takie zjawiska jak zaparowane okna, długo schnące podłogi i pranie czy nieprzyjemny zapach stęchlizny. Szczególnie dotyczy to kuchni i łazienki, gdyż to właśnie w tych pomieszczeniach jest najwięcej pary. Rozwiązaniem może okazać się zwykły, niewielki wentylator, który przyspieszy pozbywanie się nadmiaru wilgoci.

Jeśli jednak doszło już do rozwoju pleśni i grzybów, usuwanie wilgoci będzie wymagało nieco szerszych działań. Często jedynym sposobem na pozbycie się toksycznych wykwitów jest profesjonalne osuszanie, a następnie ozonowanie zainfekowanych powierzchni. Aby szybko i skutecznie rozwiązać problem, należy zgłosić się do profesjonalistów, którzy mają niezbędną wiedzę i sprzęt. Specjaliści na podstawie wykonanych badań i pomiarów, bez problemu dobiorą odpowiednią metodę osuszania. Należy jednak pamiętać, że proces ten może trwać nawet do kilku tygodni, dlatego ważne jest, by po zakończonej współpracy firma wykonująca zlecenie, dostarczyła odpowiednią dokumentację z przebiegu prac, na podstawie której, będzie można ubiegać się o odszkodowanie.

Śmiało można powiedzieć, że usuwanie wilgoci nie należy do łatwych zadań, dlatego tak ważne jest szybkie działanie. Częstym błędem jest samodzielne podejmowanie prób osuszania, gdyż powierzchowne działanie zwykle przyczynia się tylko to do pogłębienia problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *