Profesjonalne usługi pozycjonowania Global SEO - analizowanie konkurencji łódź - https://codeengineers.com/pl/offer/9-0-1-4/analiza-konkurencji-polska-lodz
mozesz rowniez dodac oferte, jeśli dysponujesz noclegiem do wynajecia i chcesz udostepnic dane turystom. oferty noclegowe trojmiasto mozesz rowniez dodac oferte, jeśli dysponujesz noclegiem do wynajecia i chcesz udostepnic dane turystom. sprawdz nasze oferty noclegowe – trojmiasto i wybieraj z setek nietuzinkowych noclegow. http://kwaternica.pl/ - zapraszamy!
Wyróżnij się dzięki dodatkom! lulany.pl damskie zegarki, zapraszamy! damskie zegarki Znajdź swój wymarzony zegarek za niewielką cenę, zapraszamy! Nie lubisz chodzić po sklepach, a potrzebujesz nowego zegarka? Zapraszamy do nas! Posiadamy szeroki wybór damskich zegarków, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.      eleaf ijust 3

Czy podczas miesiączki można się opalać?

by:

zdrowie

Kąpiele, opalanie czy aktywność sportowa w czasie menstruacji – to kwestie, którymi często przejmują się zwłaszcza młode kobiety. Wiele z pytań, jakie budzi miesiączka i aktywność kobiet w jej trakcie, związanych jest ze szkodliwymi, powtarzanymi od lat przekonaniami. Warto więc wiedzieć, jakich faktycznych zmian w ciele może doświadczyć kobieta w trakcie menstruacji oraz jakich zachowań powinna unikać, a na jakie może sobie spokojnie pozwolić.

Fakty związane z menstruacją

Choć zwłaszcza w trakcie pierwszych dni miesiączki można mieć wrażenie dużego upływu krwi, w rzeczywistości podczas całego okresu kobieta traci jej niewiele, zaledwie 30-60 ml. Menstruacja, w trakcie której wydzielane jest ponad 80 ml krwi uznawana jest faktycznie za zbyt obfitą i nazywana jest miesiączką krwotoczną (menorrhagią). To jednak rzadkie przypadki, które należy skonsultować ze specjalistą ginekologiem. Krwawienie, w trakcie którego nie trzeba częściej niż 2 godziny zmieniać podpaskę lub tampon, jest zupełnie normalnym objawem. Oczywiście, pojawia się ono w większej ilości w trakcie pierwszych dwóch dni menstruacji, a w kolejnych słabnie.

Czego nie można robić w trakcie miesiączki?

Do zachowań, przed którymi przestrzega się kobiety w trakcie miesiączki, należą między innymi ciepłe kąpiele, kąpiele w basenie czy opalanie. O ile dwa pierwsze przekonania należą w rzeczywistości do fałszywych mitów, o tyle tematowi opalania się faktycznie należy poświęcić nieco więcej uwagi. Od kilku lat lekarze dermatolodzy generalnie odradzają nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych, które mogą mieć negatywny wpływ na stan naszej skóry i powodować wcześniejsze jej starzenie. Warto też pamiętać, że każda kobieta w trakcie miesiączki może czuć się zupełnie inaczej. U jednej menstruacja nie powoduje dużych dolegliwości, inna może cierpieć na bóle brzucha, zawroty głowy czy ogólne złe samopoczucie. Wystawianie się na słońce w takim stanie może faktycznie tylko go pogorszyć. Jednak w ciągu kolejnych dni menstruacji, kiedy nieprzyjemne objawy zwykle się zmniejszają, nie ma przeciwwskazań do korzystania z krótkich kąpieli słonecznych. Aby poczuć się w ich trakcie w pełni komfortowo, warto wykorzystać tampony o.b., których aplikacja nie sprawi większych kłopotów w trakcie wakacji.

Więcej informacji znajdziesz na www.myob.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *