Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=wellife.pl%2Findex.php%2F2020%2F04%2F28%2F4-fakty-o-keramzycie-ktore-musisz-znac%2F&data=2020-04-28&tytul=4 fakty o keramzycie, które musisz znać!): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/versal/header.php on line 33

4 fakty o keramzycie, które musisz znać!

by:

Dom

Keramzyt to ekologiczny materiał, który ma szerokie zastosowanie. Używają go budowlańcy i ogrodnicy. Warto znać jego szerokie właściwości i korzystać z nich w codziennym życiu. Czy keramzyt jest bezpieczny? W jaki sposób można go wykorzystywać? Oto 4 fakty, które powinieneś znać.

Ekologiczny materiał wykorzystywany w budownictwie

Większość ludzi kojarzy keramzyt z ogrodnictwem. Mało Polaków wie, że jest to ekologiczny materiał budowlany od lat stosowany w Skandynawii. Obecnie coraz więcej Polaków, zwłaszcza tych świadomych ekologicznie decyduje się na budowę domu z keramzytu. Dlaczego? W procesie produkcyjnym tego materiału nie stosuje się żadnych szkodliwych chemicznie substancji.

Eksploatacja domu wybudowanego z keramzytu jest także przyjazna środowisku. Materiał ten ma świetne właściwości izolacyjne. Zimą pomaga zatrzymać ciepło, a latem sprawia, że w domu jest chłodniej. W ten sposób nie tylko zmniejszysz koszty ogrzewania i klimatyzacji, ale także przyczynisz się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Idealny na zielone dachy

Zielone dachy to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dużych miastach. To oaza spokoju, która pomaga się odstresować i odpocząć od hałasu mieszkańcom dużych aglomeracji. Keramzyt to materiał, który świetnie sprawdzi się przy konstrukcji zielonych dachów. Jest wykorzystywany do warstwy termoizolacyjnej (utrzymywanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach), drenażowej (pomaga uzyskać lepszą retencję wody) oraz jako substrat (składnik podłoża dla roślin).

Recepta na suche powietrze w domu

Bezskutecznie walczysz z suchym powietrzem w domu? Keramzyt może okazać się doskonałą receptą na twoje problemy. Wystarczy niewielka ilość tego materiału, estetyczne tacki i woda. Wysyp keramzyt na tacki i wlej tam niewielką ilość wody. Następnie postaw tacki obok roślin lub wstaw je pod donice z domowymi kwiatami. Po pewnym czasie woda odparuje i poprawi wilgotność w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie nie tylko pozytywnie wpłynie na wygląd twoich roślin, ale także na jakość powietrza w pokoju.

Przyjaciel roślin

Zależy ci na pięknych roślinach w ogrodzie? Keramzyt to przyjaciel kwiatów. Nadaje się jako podłoże zarówno do roślin pokojowych jak też ogrodowych. Świetnie zatrzymuje wilgoć, pomaga spulchnić i napowietrzyć glebę. Twoje kwiaty źle reagują na niskie temperatury? Użyj keramzytu. Ochroni on delikatne rośliny przed zimnem. Sprawdza się on także, kiedy decydujesz się na hydroponiczną (bezglebową) uprawę roślin.

Comments are closed.