Czy porost włosów można przyspieszyć?

by:

Uroda

Pytanie to zadaje sobie zapewne niejeden i niejedna z nas. Nie powinno to dziwić, bowiem już od stuleci piękne oraz zdrowe włosy stanowią niejako wizytówkę człowieka, sprawiając, że wydaje się on być o wiele bardziej atrakcyjny dla otoczenia, a dodatkowo jest on w stanie podkreślić swoją pozycję społeczną. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy z uwagi na różnorakie problemy zdrowotne czy też niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych na których działanie wystawieni jesteśmy każdego dnia nie możemy pochwalić się taką bujnością i objętością włosów jaką byśmy chcieli? Czy istnieje możliwość przyspieszenia cyklu życia włosa, a tym samym stymulacja jego porostu?

Okazuje się, że jak najbardziej jest to możliwe – wystarczy tylko wprowadzić w swoim życiu pewne zmiany, a nasze uczesanie z całą pewnością nam za to podziękuje. Na pierwszym miejscu listy znajduje się bezsprzecznie konieczność zmiany przyzwyczajeń żywieniowych i dostarczanie wraz z posiłkami niezbędnych włosom do dalszego rozwoju składników. Postarajmy się, by nasza dieta obfitowała w magnez, cynk, krzem, kwasy tłuszczowe omega 3, jak również takie witaminy jak D, C i A. Wszystkie one korzystnie wpływają na porost włosa, szczególnie jeżeli zadamy dodatkowo o regularny, dynamiczny masaż skóry głowy, który rozszerzy i pobudzi naczynia krwionośnie, sprawiając tym samym, że szybciej i sprawniej będą one transportowały niezbędne składniki odżywcze oraz mikroelementy do cebulek włosowych.

Warto także unikać podczas codziennej pielęgnacji urządzeń generujących nadmierne źródła ciepła, a więc przede wszystkim suszarek, lokówek i prostownic, jako że mogą one uszkadzać strukturę włosów oraz uniemożliwiać ich dalszy prawidłowy porost. Rekomendujemy również wizytę u specjalisty noszącego nazwę trychologa, który to dokładnie przyjrzy się kondycji skóry głowy i fryzury, a także na podstawie zgromadzonych informacji będzie w stanie zwalczyć (poprzez zalecone terapie, specjalistyczne szampony i suplementy diety) problemy zdrowotne przekładające się bezpośrednio na pogorszenie wyglądu naszego uczesania, w tym najbardziej powszechne łojotokowe zapalenie skóry.

Pamiętajmy jednakże, że proces porostu włosów ma charakter dość długotrwały i trwać może od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, w zależności od naszych osobistych preferencji. Jeżeli przez ten czas pragniemy skutecznie ukryć przed światem wszelkiej maści niedoskonałości w kwestii fryzury, zachęcamy do skorzystania z naszych sprayów i proszków zawierających najwyższej jakości włókna keratynowe, które to umożliwią stworzenie długotrwałego i naturalnego efektu spektakularnej fryzury. Zapewniamy, że ich nabycie, jak również sam zabieg nie będą Państwa kosztować fortuny, a stosowane przez nas środki będą w pełni bezpieczne – ryzyko że po ich zastosowaniu wystąpi reakcja alergiczna lub podrażnienia są wręcz minimalne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą na https://secondhair.pl !

Comments are closed.