PORTALE PARTNERÓW

Akcja serwisowa BMW związana z ryzykiem zapłonu auta

by:

Motoryzacja

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzą do nas głosy mówiące o problemach związanych z niektórymi samochodami znanej firmy motoryzacyjnej. Płonące BMW swego czasu coraz częściej lądowało na nagłówkach przeróżnych artykułów- szczególnie tych zamieszczanych w tabloidach. Warto jednak spojrzeć na problem z punktu widzenia faktów i rzetelnych informacji. Wtedy tylko będziemy w posiadaniu obiektywnego obrazu sytuacji.

Co stało się w Korei Południowej?

Jakiś czas temu z rynku południowokoreańskiego dotarły do nas informacje, że w części określonych egzemplarzy samochodów BMW doszło do awarii. W skrajnych przypadkach kończyły się nawet samozapłonem auta. Koreański oddział firmy przeprosił klientów za zaistniałą sytuację. Jednakże był to dopiero pierwszy krok działań podjętych przez BMW w celu eliminacji potencjalnego ryzyka. Szybko ustalono, że za wszystkie problemy odpowiada wadliwy układ recyrkulacji spalin EGR

A będąc dokładnym – chłodniczka tegoż układu. W niektórych egzemplarzach bowiem dochodziło do wycieku glikolu, co znacznie podnosiło temperaturę pod maską. W skrajnych przypadkach do tego stopnia, że dochodziło do zapłonu pojazdu. W obliczu takiej sytuacji BMW niezwłocznie przystąpiło do efektywnego działania o czym przeczytam także na: https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/akcja-serwisowa-w-bmw-silniki-samochodow-moga-sie-zapalic/ppcgx4e

Zagrożone pojazdy na warsztat

Akcja serwisowa BMW to odpowiedź firmy na zaistniałe problemy. Swoim zasięgiem objąć ma 324 tysiące samochodów na całym świecie. Z czego aż 106 tysięcy na samym tylko rynku południowokoreańskim, gdzie po raz pierwszy zanotowano awarię. W Polsce diagnozie i ewentualnej wymianie części ma zostać poddanych kilkanaście tysięcy samochodów marki BMW.

Na czym polega cała akcja?

O tym, czy konkretny samochód znajduje się w grupie ryzyka właściciel może przekonać się wchodząc w odpowiednią zakładkę na stronie BMW lub podczas wizyty w salonie, gdzie samochód został kupiony. W razie potwierdzenia obecności auta w grupie ryzyka pojazd kierowany jest na diagnostykę w autoryzowanym punkcie. W razie wykrycia wadliwej części zostaje ona wymieniona na taką, która będzie działać sprawnie. Co ważne i warte podkreślenia- akcja serwisowa BMW jest całkowicie darmowa, a wszelkie koszty z nią związane ponosi producent samochodu. Jest to doskonały przykład odpowiedzialnego podejścia do klienta i jego bezpieczeństwa.

Reasumując. Faktycznie w części określonych modeli marki doszło do awarii. Jednakże producent aut BMW dołożył wszelkich starań, aby zadbać o pełne bezpieczeństwo swoich klientów. Czego dowodem jest wyżej wspomniana akcja serwisowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *