Jak zostać instruktorem na siłowni? Kurs i szkolenia Wrocław

by:

Uroda

Zawód instruktora siłowni stał się od jakiegoś czasu jednym z chętniej wybieranych kierunków ścieżki zawodowej. Coraz więcej osób na instagramie czy youtube prezentuje różnego rodzaju treningi chwaląc się sukcesami swoich podopiecznych i czyniąc z tego sposób na zarabianie i życie. Potencjał w tym dostrzegają inni i zaczynają skłaniać się ku temu zawodowi. Jak zostać instruktorem na siłowni Wrocław i jakie predyspozycje powinna mieć taka osoba?

Sprawność fizyczna i empatia to podstawa

Praca instruktora siłowni jak sugeruje sama nazwa będzie polegać na instruowaniu innych jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Osoba taka musi posiadać więc dobrą kondycję i sprawność aby prowadzić zajęcia i właściwie prezentować dane ćwiczenia. Oczywiście brak wystarczającej kondycji nie musi być przeszkodą aby zdecydować się na taki kurs ponieważ bez większego problemu można poprawić swoją sprawność fizyczną. Oprócz oczywistych predyspozycji zdrowotnych osoba, która chce wykonywać ten zawód powinna mieć zdolność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi oraz cierpliwość. Praca instruktora siłowni to praca z ludźmi wiec odpowiednia forma i zdrowie musi iść w parze z dobrymi zdolnościami interpersonalnymi.

Odpowiednie kompetencje

Mimo, że nie ma wymogów formalnych co do posiadania odpowiedniego wykształcenia w tym zakresie, to jednak większość siłowni wymaga ukończonego kursu. Praca instruktora siłowni to wbrew pozorom odpowiedzialne zajęcie, w końcu pracujemy z ludźmi i ich zdrowie powinno być priorytetem w tej pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na kurs instruktora, który pozwoli uzyskać wiedzę i doświadczenie jak prawidłowo prowadzić zajęcia i dobierać treningi do wieku i możliwości podopiecznych.

Comments are closed.