Chcesz wypromować nasz interes, zwiększyć zysk nazwy oraz powiększyć jej jakość? Doskonale trafiłeś – Agencja Interaktywna Codeengineers oferuje szeroki poziom usług marketingu internetowego – pozycjonowanie stron elektronicznych w Google (czeskie Google – Google.cz), optymalizacja, content marketing, marketing szeptany, social media marketing. Działamy dobrze, sprawnie i w konkurencyjnej cenie, miesięcznie obsługując kilkudziesięciu klientów wewnętrznych i zagranicznych (Czechy, Austria, Szwecja etc.). Gościmy do dostępu i niezależnej wyceny (uzależnionej od branży, konkurencyjności o obszaru działania) – umożliwiamy uzyskanie wielkiej prac w wyszukiwarce, zyskanie pozycji lidera oraz eksperta branży również ważne zwiększenie Państwa przychodów. - pozycjonowanie w Czechach - http://www.codeengineers.com/globalseo/p4__pozycjonowanie_stron_w_czechach_seo_czechy_googlecz.html
Deski kompozytowe na ogrodzenie http://www.ogrodzenia-deski.pl/ Dla osób potrzebujących ogrodzić działkę posiadamy szeroką game nowoczesnych ogrodzeń.
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 sale weselne łódzkie Bełchatów http://website-katalog.pl/sala-na-wesele-piotrkow-trybunalski-jak-znalezc-odpowiednia-sale-weselna/      organizer do szuflady na ubrania

Jak wygląda analiza składu ciała?

by:

zdrowie

Dbanie o zdrowie to niezwykle ważna kwestia. Każdy z nas powinien pamiętać o odpowiedniej profilaktyce i regularnym wykonywaniu określonych badań. Jednak bardzo istotną kwestią jest także analiza składu ciała. Pozwala ona na ustalenie wielu ważnych informacji dotyczącym stanu naszego organizmu. Warto wiedzieć jak wygląda analiza składu ciała i w jakim celu się ją przeprowadza.

Przebieg analizy składu ciała 

Analiza składu ciała to metoda, która pozwala na odczytanie wielu wartościowych i istotnych parametrów jak np. dokładna masa ciała, wskaźnik BMI, zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, metaboliczny wiek, masa kostna, przemiana materii itd.

Jak wygląda analiza składu ciała? Metoda ta opiera się na wykorzystaniu bioimpedancji elektrycznej. Oznacza to, że specjalne sygnały elektryczne o niskim poziomie natężenia zostają przesłane do ciała i przepływają przez nie, zbierając pożądane informacje. Jest to proces zupełnie niewyczuwalny dla pacjenta. Warto jednak pamiętać, że przystępując do badania analizatorem składu ciała, należy stanąć na urządzeniu gołymi stopami, należy też pozbyć się wszelkich metalowych elementów garderoby.

Wysłane sygnały przepływają przez poszczególne komórki i tkanki, jednak napotyka opór, który nazywany jest impedancją. Dzięki temu można uzyskać specjalne odczyty, które po przeliczeniu finalnie pokazują jaki jest procentowy i kilogramowy skład ciała.

 

W jaki sposób należy się przygotować do badania analizatorem składu ciała?

Aby badania analizatorem składu ciała przebiegło prawidłowo i pozwoliło na uzyskanie jak najbardziej dokładnego wyniku, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Specjaliści zalecają, że pacjent powinien:

 • nie przyjmować kofeiny na 24 godziny przed planowanym badaniem,
 • nie przyjmować napojów alkoholowych na 24 godziny przed planowanym badaniem,
 • zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej na 12 godzin przed wykonaniem badania,
 • zgłosić się na badania na czczo,
 • oddać mocz na pół godziny przed badaniem, aby pęcherz był pusty,
 • (w przypadku kobiet) zrezygnować z wykonywania badania w trakcie okresu.

Analiza składu ciała to bezpieczne i dokładne badania, pozwalające na wiarygodne określenie składu ciała oraz innych parametrów. Metodę te zaleca się zarówno osobom zdrowym jak i zmagającym się z różnymi chorobami. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania tego badania, takich jak:

 • wszczepienie rozrusznika serca,
 • wszczepienie implantów wykonanych z metalu,
 • wszczepienie różnych elektronicznych urządzeń w obrębie jamy brzusznej,
 • ciąża,
 • padaczka.

Nie zaleca się także wykonywania analizy ciała u dzieci poniżej 3 roku życia.

 

Analizator składu ciała

Analizator składu ciała to niezwykle nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które pozwala na bezinwazyjne dokonanie analizy składu ciała i uzyskanie rzetelnych informacji. Dużą zaletą tego urządzenia jest duży zakres jego funkcji oraz niewielki rozmiar. To małe urządzenie pozwala na zmierzenie masy ciała, tkanki tłuszczowej, mięśni szkieletu, a także zmierzenie jaka jest zawartość białka i innych substancji w organizmie. Analizator oblicza także BMI, BMP oraz WHR osoby badanej.

Warto wspomnieć, że urządzenie samo sugeruje po co zostało przeprowadzone badanie. Może ono ukazać ile tkanki tłuszczowej powinno się zredukować lub jaką masę mięśniową zwiększyć. Pomiary są niezwykle dokładne i oddzielnie wskazują na tułów, kończyny dolne i górne. Analizator dostarcza lekarzowi wielu przydatnych informacji, które są niezwykle pomocne podczas pracy z pacjentem.

 

Comments are closed.