Pasztet z sarny i kiełbasa z dzika na lepsze funkcjonowanie układu nerwowego

by:

dietazdrowie

Dziczyzna to mięso, które mogą spożywać właściwie wszyscy. Niestety nie wszyscy doceniają zalety mięs ze zwierząt łownych. W obecnych czasach, mięso z dzika, a właściwie kiełbasa z dzika wraca do łask najczęściej na weselach. Warto jednak wprowadzić dziczyznę do naszego codziennego menu aby nasz organizm nam za to podziękował świetnym samopoczuciem!

Pasztet z sarny i kiełbasa z dzika na lepsze funkcjonowanie układu nerwowego

Sarnina, czyli mięso z sarny, należy do najbardziej soczystych, a zarazem najmniej kalorycznych mięs jeśli chodzi o zwierzęta łowne. Sarnina charakteryzuje się delikatnym, lekko słodkim smakiem oraz prawdziwą bombą witaminową dla naszego organizmu. Na równi z sarniną, największe właściwości zdrowotne posiada również mięso z dzika. Tak więc, jeśli mamy ochotę na przepyszną i aromatyczną kiełbasę z dzika, to nie powinniśmy wahać się ani chwili.

Dziczyzna wpływa bowiem na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego dzięki wysokiej zawartości witamin z grupy B. Jeśli jednak zaczynamy mówić o walorach staropolskich upodobań kulinarnych, warto sobie również przypomnieć o tym jak zdrowe i pyszne jest również mięso z jelenia.

Panuje błędne przekonanie, że dziczyzna jest trudna jeśli chodzi o przyrządzenie. Mięso z dzika czy mięso z jelenia, charakteryzuje się bowiem przepięknym aromatem oraz wyjątkową kruchością, która okazuje się prawdziwą, staropolską ucztą dla naszego podniebienia, jeśli wiemy jak prawidłowo je przyrządzać.

Mięso z dzika, czyli dziczyzna najwyższej jakości

Warto pamiętać, że kupując mięso z dzika czy mięso z jelenia, powinniśmy sprawdzić źródło z którego pochodzi dziczyzna. Sklep, który w swojej ofercie posiada podroby z dziczyzny, sarninę bądź mięso z dzika, powinien posiadać zaświadczenie od lekarza weterynarii, że zwierzęta były zdrowe i wolne od włośnicy, która jest często obawą konsumentów.

Walory zdrowotne dziczyzny wynikają z tego, że zwierzęta żyją na wolności i wolne są od adrenaliny oraz chemicznych pasz, które serwowane są w wielu hodowlach. Zwierzęta dzikie, żywią się bowiem jedynie roślinnością leśną.

Jeśli chodzi o walory smakowe, najlepsze uzyskujemy z uboju późnojesiennego bądź wczesnozimowego. W tym czasie dieta zwierząt oparta jest głównie na żołędziach oraz bukwii.

Walory odżywcze jeśli chodzi o mięso z dzika czy mięso z jelenia to z pewnością wysoka zawartość pełnowartościowego białka, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Comments are closed.