PORTALE PARTNERÓW

Kiedy zdecydować się na zagęszczenie włosów?

by:

zdrowie

Kiedy zdecydować się na zagęszczenie włosów?

Wiele osób od pewnego okresu swojego życia zmaga się z nadmiernie wypadającymi oraz osłabionymi włosami. Część z nich jednakże bagatelizuje tę bolączkę, wierząc, że dzięki przyjmowanym suplementom diety czy też po niedługim czasie zniknie on sam bez ingerencji ze strony specjalistów. Czy jest to dobre rozwiązanie?

W niektórych przypadkach faktycznie odczekanie kilku miesięcy może okazać się zbawienne, bowiem włosy wypadać mogą w nadmiernych ilościach po przebytych chorobach, kiedy to ciało jest w znacznym stopniu osłabione, a więc nie jest stanie dostarczyć mieszkom włosowym odpowiedniej ilości niezbędnych składników oraz mikroelementów. Pamiętać także należy, że nawet zdrowy człowiek na przestrzeni dnia tracić może od stu do nawet dwustu włosów, co nie powinno powodować niepokoju – jest to stan całkowicie normalny, jako że stare i osłabione włosy są stopniowo zastępowane ich nowymi, zdrowymi zamiennikami. Jeżeli jednak choćby pobieżne szacunki dowiodą, że w przeciągu dwudziestu czterech godzin tracimy znacznie więcej włosów niż określono to powyżej, jest to pierwszy znak, że należy rozpocząć leczenie, poprawić dietę, zaprzestać palenia papierosów i picia nadmiernej ilości napojów alkoholowych, ograniczyć do minimum poziom stresu, a jeżeli chcemy dodatkowo poprawić swoje samopoczucie i uniknąć problemów psychicznych – poddać się zabiegowi wizualnego zagęszczania włosów w salonie fryzjerskim lub zakładzie medycyny estetycznej.

Jak się okazuje, rozwiązanie to jest nie tylko bezinwazyjne, bowiem polega na aplikacji specjalnego proszku niemalże idealnie imitującego pasma włosów osoby poddającej się terapii, ale także nie wymaga nadmiernych nakładów finansowych. Jesteśmy wręcz przekonani, że każda osoba zmagająca się z problemem nagłego i niekontrolowanego wypadania włosów będzie mogła sobie pozwolić na taki zabieg, tym samym w znacznym stopniu poprawiając jakość swojego życia. Nic bowiem nie poprawia humoru bardziej, niż widok pięknej, zadbanej twarzy z burzą lśniących i zdrowych włosów widziany w odbiciu lustrzanym podczas porannej lub wieczornej toaletki!

Comments are closed.